بازی فکری همانطور که از نام آن مشخص است به بازی اطلاق می گردد که بر اساس تمرکز بر روی نیروی فکر و هوش انسان انجام می گیرد. انواع متنوعی از اسباب بازی فکری در بازار می توان یافت که علاوه بر نقش سرگرم کننده و جذابیتهایی که به عنوان بازی و تفریح دارند، در رشد ذهنی و فکری افراد نیز موثر هستند. بطورکلی ماهیت بازی کردن در راستای پرورش و رشد افراد استوار است. انواع بازیهای حرکتی در تقویت و پرورش اعضای مختلف بدن و تقویت نیروی حافظه و ذهن افراد انجام می گیرد. از اینرو سابقه بازی فکری و یا سایر بازیها به سالهای دور برمی گردد. در گذشته انواع بازیهای فکری ساده و جذابی وجود داشتند که در میان کودکان رواج داشت. این بازیها در عین سادگی جهت پرورش نیروی حافظه، تخیل و تقویت ذهنی آنها استفاده می شد. بازی دوز یکی از انواع ساده بازی فکری است که با امکانات ساده هم قابل اجراست.

بازی فکری

ضرورت خرید اسباب بازی فکری برای کودکان

ضرورت خرید اسباب بازی برای کودکان از لزوم پرورش فکری و تقویت خلاقیتهای ذهنی کودکان ناشی می شود. با پیشرفت تکنولوژي و اختراع انواع وسایل و دستگاههای ساخت اسباب بازی صنعت اسباب بازی دچار تحول شگرفی شد. انواع اسباب بازی فکری و تفریحی متنوع و جذاب تولید و عرضه گردید. به مرور تولیدکنندگان به این نتیجه رسیدند که ساخت اسباب بازی بیشتر مورد توجه متولیان خرید قرار می گیرد. به این ترتیب اسباب بازی ها تنها از جنبه سرگرمی خارج و جنبه های فکری و آموزشی آنها مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

متولیان خرید اسباب بازی یعنی پدران و مادران، مهدهای کودک، آموزشگاهها و کانون های پرورش فکری کودکان و متولیان آموزش کودکان ترجیح می دهند که برای اسباب بازی هزینه نمایند که علاوه بر جنبه تفریح و سرگرمی تمرکز برای پرورش استعدادها و قدرت خلاقیت کودکان داشته باشد. از اینرو امروزه اکثر اسباب بازیهای موجود در بازار از نوع اسباب بازی فکری و آموزشی هستند تا اسباب بازی صرفا برای تفریح و سرگرمی.

بازی فکری

کاربرد اسباب بازی فکری در رشد فکری کودکان

کاربرد اسباب بازی فکری در رشد فکری کودکان انکار ناپذیر است. کودکان و حتی بزرگسالان برای تقویت هماهنگی میان دستها و انگشتان، پاها، چشمها و گوشها و ارتباط آن با مغز نیاز به تمرین و هماهنگی دارند. انواع ورزشها، بازیها و انواع اسباب بازی فکری و آموزشی برای این منظور مفید هستند. برخی انواع اسباب بازی فکری برای تقویت حافظه و قددرت تمرکز ذهنی مناسب هستند. برخی دیگر از انواع اسباب بازی آموزشی جنبه آموزشی داشته و به آموزش کلمات، اعداد، ریاضی، تمرین تلفظ و … می پردازند. همچنین برخی انواع اسباب بازی به تقویت قوه تخیل و ادراک کودکان تمرکز دارند. کودکان بدلیل سن کم خود نمی توانند در انواع کلاسهای آموزشی شرکت کنند، بنابراین نقش آموزش و تقویت فکری آنها را انواع اسباب بازی فکری و اسباب بازی آموزشی بر عهده دارند.

بازی فکری

ویژگیهای اسباب بازی مناسب

از جمله ویژگیهای اسباب بازی فکری مناسب زیبایی و جذابیت، تمرکز بر فکر و قوه تخیل و حافظه و ایمنی اسباب بازی است. یکی اسباب بازی فکری مناسب باید علاوه بر داشتن ظاهری زیبا و جذاب برای کودکان بر تقویت ذهن و حافظه موثر باشد. همچنین یک جنبه بسیار مهم که در ساخت انواع اسباب بازی باید مدنظر قرار گیرد ایمنی و بهداشتی بودن آن است. اسباب بازی های دارای قطعات ریز و یا تیز و برنده خطرناک بوده و می تواند مشکلات جبران ناپذیری به وجود آورد. از اینرو بر روی تمام اسباب بازیها برچسب گروه سنی مورد نظر باید نصب گردد.

ویژگی مهم دیگری که یک اسباب بازی مناسب باید داشته باشد برخورداری از مواد اولیه مرغوب و بهداشتی و استفاده از رنگهای غیر شیمیایی و مضر است. کودکان معمولا اسباب بازی را به دهان خود برده لذا اسباب بازی مناسب باید فاقد مواد مضر برای سلامتی باشد.

بازی فکری

انواع اسباب بازی فکری و آموزشی

انواع اسباب بازی  و آموزشی در بازار در دسترس است. برخی از انواع اسباب بازی بر تقویت قوه تخیل افراد می پردازند. به عنوان مثال انواع بازیهای فکربکر از این نوع بشمار می روند. برخی از انواع بازیهای فکری بر قدرت خلاقیت کودکان تاکید دارند مانند انواع بازیهای خانه سازی و ساخت اشکال گوناگون با قطعات پلاستیکی. همچنین برخی بازیها مانند شطرنج و یا تخته نرد نیز بر تقویت قدرت تصمیم گیری و حافظه افراد تاثیر می گذارند که مختص افراد بزرگسال است.

در خصوص انواع اسباب بازی آموزشی موجود در بازار، شما می توانید طیف متنوعی از آنها را تهیه نمائید. انواع وسایل و اسباب بازی آموزشی در مورد آموزش الفبا، زبان انگلیسی، اعداد و ریاضی، حیوانات، خواندن و نوشتن و … در بازار در دسترس است. نکته مهم در خرید انواع اسباب بازی توجه به کیفیت ساخت، گروه سنی و عملکرد آن است.

انواع اسباب بازی فکری و آموزشی ازجمله : بازی فکری استوژیت ، بازی فکری شب مافیا ، بازی فکری پایاپای و … را می توانید از فروشگاه فکر بکر در بازار اینترنتی اینچند تهیه و خریداری نمائید. مشاهده و خرید

بازی فکری

خرید اسباب بازی در فروشگاه این چند

با خرید اسباب بازی فکری و آموزشی در فروشگاه این چند از آخرین مدلهای اسباب بازی موجود در بازار مطلع شوید. فروشگاه اینترنتی این چند با هدف ارائه محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب و ارزان در جهت کسب رضایتمندی مشتریان است. انواع محصولات آموزشی و اسباب بازی فکری با قیمت مناسب و بصورت خرید اینترنتی در دسترس شماست. فروشگاه اینترنتی این چند با کسب مجوزات مربوطه و دارای نماد اعتماد الکترونیک، مجوز کشوری کسب و کار اینترنتی و مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک وب سایت مطمئن برای خرید های اینترنتی و آنلاین محسوب می شود. بدین ترتیب در کمال اطمینان می توانید اقدام به خرید انواع اسباب بازی فکری و آموزشی و سایر محصولات موجود در سایت نمائید. مشاهده و خرید

بازی فکری

قیمتهای موجود در سایت در مقایسه با سایر قیمتهای مشابه در سایتهای دیگر بسیار مناسب بوده و تخفیفات ویژه به مشتریان تعلق می گیرد. امکان خرید آنلاین و سهولت کاربری سایت موجب تجربه خرید آسان و لذت بخش برای شما خواهد شد. شما می توانید با جستجوی محصول مورد نظر به سهولت و سرعت به آن دستیابی داشته باشید. همچنین با ورود به منوی مربوطه به انواع محصولات مورد نظر دسترسی خواهید داشت.

بازی فکری

 

مزایای خرید اسباب بازی از این چند

مزایای خرید اسباب بازی فکری و آموزشی از این چند آنرا از سایر فروشگاههای اینترنتی مشابه متمایز می نماید. در فروشگاه این چند شما محصول مورد نظر خود را با قیمتی پائین تر از سایر فروشگاهها و با تخفیف ویژه خریداری می نمائید. مزیت قیمتی محصولات فروشگاه این چند یکی از ویژگیهای خاص آن بشمار می رود.

انواع محصولات عرضه شده توسط فروشگاه این چند از جمله انواع اسباب بازی فکری و آموزشی دارای ضمانت بازگشت وجه از زمان دریافت کالا تا هفت روز بعد از آن هستند. به عبارتی اگر محصول معرفی شده در سایت با آنچه در واقعیت تحویل شما می شود متفاوت باشد. در صورت عدم رضایت مشتری و درخواست وی امکان ارجاع محصول و عودت وجه مشتری امکان پذیر خواهد بود.

بازی فکری

همچنین تمامی محصولات خریداری شده و از جمله انواع اسباب بازی فکری و آموزشی از فروشگاه این چند از طریق ارسال پستی و طی مدت یک روز برای شهر تهران و سه روز برای سایر شهرستانها صورت می پذیرد.بدین ترتیب نیازی به مراجعه حضوری و اتلاف وقت خود در ترافیک نخواهد بود. فروشگاه اینترنتی این چند محصولات و کالاهای عرضه شده را با وسواس و دقت زیاد انتخاب نموده و اعقاد به عرضه کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب دارد، از اینرو با خرید از فروشگاه تجربه خرید خوبی خواهید داشت.