نحوه ارسال محصولات در اینچند

نحوه پست و ارسال محصولات در خرید و فروش های اینترنتی، موضوعی است که چه فروشنده اینترنتی و چه خریدار اینترنتی همیشه درگیر آن هستند. هر یک از این فروشگاه ها یا بازارهای اینترنتی برای خدمات رسانی هرچه بهتر به مشتریان، برنامه خاصی را پیش می‌گیرند. برخی با اداره پست جمهوری اسلامی ایران کار کرده و برخی دیگر با شرکت های پست خصوصی همکاری می‌کنند.

بازار بزرگ اینترنتی اینچند

سایت اینچند یک فروشگاه اینترنتی نیست بلکه یک بازار اینترنتی می باشد ، تفاوت یک فروشگاه و بازار اینترنتی در این است که بازارهای اینترنتی از تعداد زیادی فروشنده در نقاط مختلف کشور تشکیل شده اند که هر کدام بصورت مستقل مسئولیت تامین و ارسال کالای خود را بعهده دارند ،در حالیکه کلیه کالاهای موجود در یک  فروشگاه اینترنتی از یک نقطه مثلا انبار آن فروشگاه در یک آدرس مشخص ارسال می شود ، بنابراین در بازار اینچند که در آن فروشندگان مختلف از سراسر ایران  کالاهای خود را برای فروش قرار می دهند ارسال از شهرهای متفاوت صورت می گیرد . تنها بسترحمل و نقلی که کلیه شهرهای ایران را تحت پوشش قرار می دهد شرکت ملی پست ایران می باشد بنابراین نحوه ارسال محصولات در اینچند اغلب پست ملی ایران می باشد  . البته درصورتی که خریدار و فروشنده در یک شهر باشند از روشهای پیک درون شهری نیز استفاده می شود .

پست جمهوری اسلامی ایران

شرکت پست جمهوری اسلامی، گسترده ترین و ارزانترین ترین شبکه حمل و نقل مرسوله در ایران می باشد که تقریبا تمام شرکتها و موسسات پستی دیگر از بستر آن برای ارسال کالا بین شهرهای مختلف استفاده می کنند . پست جمهوری اسلامی انواع مختلفی برای ارسال محصولات دارد که شامل پست پیشتاز، اکسپرس، مستقیم و … می‌شود. بازار بزرگ اینترنتی “این‌چند” این امکان را برای فروشندگان خود فراهم کرده است که از طریق پست جمهوری اسلامی بتوانند محصولات خریداران خود را ارسال کنند.

روش اول : ارسال مستقیم از طریق دفاتر پستی در سرارکشور

در این روش فروشنده با مراجعه به نزدیکترین دفتر پستی کالا را تحویل پست می دهد و یک کد رهگیری پستی دریافت می کند ، سپس کد رهگیری مرسوله را در سایت ثبت می کند ، از اینجا به بعد ربات هوشمند سایت که به سامانه پست ایران متصل می باشد امکان رهگیری مرسوله را دارد و بصورت اتوماتیک لحظه به لحظه بصورت آنلاین کل مسیرطی شده و موقعیت فعلی بسته را رصد می کند و در سایت اینچند منعکس می کند . همچنین خریدار نیز می تواند ازطریق سامانه رهگیری مرسوله های پستی  از وضعیت دقیق مرسوله مطلع شوند .

روش دوم : ارسال از طریق بازار متریال (پست بار)

خدمات پست بار همان خدمات شرکت ملی پست ایران است، با این تفاوت که فرستنده می تواند از سرویس درب تا درب پست بار، بدون خارج شدن از منزل یا محل کار استفاده کند. با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل بازار متریال (پست بار)، ناوگان حمل و نقل پست ایران را در اختیار دارد؛ لذا می‌تواند بدون لحاظ کردن حجم و بدون لحاظ کردن مسافت، (از شرق به غرب ایران) و با جمع آوری محموله پستی از درب محل مبدا و تحویل آن به درب محل مقصد هزینه های حمل و نقل را تا 2 برابر کاهش دهد و معطلی های رایج در حمل و نقل از طریق باربری ها را مرتفع نماید؛ زیرا انتقال بار به باربری و تحویل بار از آنجا خود بسیار زمان‌گیر است. حتی عدم بیمه کالا و خسارت‌های احتمالی توسط باربری ها را پوشش دهد و بار را بسیار ارزان، مقرون به صرفه و در کوتاه‌ترین زمان جابجا نماید و از همه مهم‌تر آنکه صدور فاکتور و بارکد پستی نیز بدون نیاز به مراجعه به باجه پستی و در مبدا انجام می‌پذیرد. تعرفه پست بار برای کالاهای 0 تا 1 کیلوگرم با احتساب مالیات 132977 ریال، و برای هر 1 کیلوگرم وزن بیشتر حدود 14000 ریال به هزینه ارسال افزوده می‌شود.

( آموزش کامل نحوه ارسال برای فروشندگان )

هزینه ارسال :

باتوجه به اینکه درسایت اینچند فروشندگان مختلف از سراسر ایران عزیزمان اقدام به ارسال کالا ها می نمایند ، لذا هزینه ارسال هر کالا را خود آن فروشنده محترم تعیین می کند که با اضافه کردن کالا به سبد خرید ومشخص کردن شهر گیرنده و نیزبا توجه به وزن و حجم کالا هزینه ارسال مربوطه مشخص می گردد . البته در این میان فروشندگان زیادی هستند که هزینه ارسال کالا را رایگان تعیین کرده اند، این کالاها درهنگام نمایش برچسبی با عنوان  “ارسال رایگان” بر روی آنها درج شده است .

فروشندگان عزیز “این‌چند” پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات پست بار است؛ با انتخاب پست بار به عنوان پست منتخب خود، مسئولین پست بار به راحتی بسته شما را از درب منزل یا محل کارتان دریافت کرده و به مقصد می‌رسانند. در نظر داشته باشید که ما هر دو امکان را برای شما تدارک دیده‌ایم تا بتوانید هر طور که راحت تر هستید نحوه ارسال محصولات در اینچند را انتخاب کنید.

خریداران اینترنتی “این‌چند” از سالم بودن و به موقع تحویل گرفتن خرید اینترنتی خود اطمینان داشه باشید. بازار بزرگ اینترنتی “این‌چند” در کنار شماست تا بهترین خرید اینترنتی را تجربه کنید.

نحوه ارسال محصولات در اینچند