نحوه پردازش سفارش و ارسال کالا

در این آموزش سعی میکنیم نحوه صحیح پردازش سفارشات جدید در پنل فروشگاهی سایت اینچند را آموزش دهیم.

پس از خرید کالای شما  توسط مشتری و ثبت سفارش در سایت از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود و شما با مراجعه به پنل فروشگاهی خود و در بخش سفارشات می توانید همه سفارشات و جزییات آنها را مشاهده کنید.

پس از ثبت خرید کالای شما توسط مشتری ،سفارش در مرحله “در انتظار تایید” قرار میگیرد و شما 48 ساعت زمان دارید تا سفارش را تایید یا رد نمایید ، ( حتی المقدور سفارش را کنسل نکید چراکه برای فروشگاه شما نمره منفی بهمراه دارد و درصد فروش موفق شما را کاهش میدهد و در صورت کنسل شدن 3 سفارش فروشگاه غیر فعال می شود ) جهت تایید سفارش  مطابق شکل زیر در کنار سفارش دکمه ✔ را بزنید و سفارش را تایید کنید . جهت مشاهده جزییات سفارش کافیست بر روی دکمه مشکی که علامت چشم بر روی آن می باشد کلیک کنید تا اطلاعات کامل سفارش را ببینید .

پس از تایید سفارش وضعیت سفارش به ” در انتظار ارسال ” تغییر می کند و حالا شما به اندازه ای که خودتان در هنگام تعریف کالا در قسمت “زمان آماده سازی سفارش ” تعیین کرده بودید ، برای آماده سازی و ارسال سفارش زمان دارید اگر در مرحله تعریف کالا زمانی را تعیین نکرده باشید بصورت پیش فرض 72 ساعت به شما زمان داده می شود .در این مرحله باید ابتدا کالا را طبق استانداردشرکت  پست بسته بندی مناسب نمایید و روش ارسال سفارش را مشخص کنید .روشهای ارسال سفارش به شرح زیر می باشد :

  1. شرکت پست جمهوری اسلامی 
  2. پست بار
  3. سایر

1.شرکت پست جمهوری اسلامی :

در این روش شما با مراجعه به نزدیکترین دفتر پستی کالا را تحویل پست دهید و یک کد رهگیری پستی دریافت کنید ، سپس وارد پنل شوید و در قسمت سفارشهای ” در انتظار ارسال ” در کنار سفارش مورد نظر بر روی دکمه کامیون مطابق شکل زیر کلیک کرده تا پنجره اطلاعات پستی باز شود .

سپس مطابق شکل زیر در قسمت نوع ارسال “شرکت پست جمهوری اسلامی ” را انتخاب کنید و کد رهگیری دریافتی از پست را در قسمت مربوطه مطابق شکل زیر وارد کنید و تایید ارسال را بزنید،

بعد از ثبت کد پیگیری سفارش شما در مرحله “بررسی کد پستی” قرار می گیرد و پیامی مطابق شکل زیر دریافت می کنید.

چنانچه کد رهگیری وارد شده صحیح باشد پس از دقایقی بصورت اتوماتیک به وضعیت “ارسال شده ” تغییر میکند. پس ازآنکه مرسوله بدست خریدار برسد و در سیستم پست به حالت “تحویل به گیرنده “ قرار گیرد بصورت اتوماتیک در سایت اینچند نیز به حالت “تحویل شد ” تغییر می کند . همچنین می توانید از طریق سامانه پست به آدرس  http://newtracking.post.ir  وضعیت مرسوله خود را پیگیری کنید .

2. پست بار :

در صورتی که تمایل ندارید به دفاتر پستی مراجعه کنید می توانید از روش پست بار استفاده کنید ، در این روش پستچی به درب محل شما مراجعه میکند و بسته را از شما تحویل می گیرد . جهت استفاده از پست بار ابتدا مرسوله را آماده کنید و در بسته بندی مناسب با استاندارد پست قرار دهید سپس در قسمت سفارشات پنل مانند روش قبلی دکمه کامیون کنار سفارش مورد نظر را کلیک کنید و در پنجره باز شده مطابق شکل زیر پست بار انتخاب نمایید :

سپس بعد از چند ثانیه اطلاعات سفارش شما در پست ثبت می شود و پیام زیر را مشاهده میکنید :

حال پستچی در ساعات بین 9 صبح الی 15  به محل شما مراجعه می کند و بسته را از شما تحویل میگیرد . اگر دکمه پست بار را تا قبل ساعت 10 صبح بزنید به احتمال زیاد پست همان روز دربازه زمانی ذکر شده برای دریافت بسته مراجعه می کند و اگر بعد از آن باشد روز بعد به محل شما مراجعه میکند .

توجه شود که پست بار همان سرویس پست ملی را کمی گرانتر ارائه می دهد بنابراین ترجیحا بهتر است که از روش اول (شرکت پست جمهوری اسلامی )استفاده کنید . تنها مزیت پست بار مراجعه پستچی به محل شما می باشد که البته چون بین یک بازه زمانی یعنی 9 ال 15 مراجعه می کند و زمان دقیق آن مشخص نیست باید تمام این مدت تا هنگام مراجعه پستچی در محل حضور داشته باشید .

3. سایر 

جنانجه خریدار در شهر شما و نزدیک آدرس شما باشد میتوانید از روشهای دیگر مانند پیک شهری،اسنپ باکس،الو پیک و سایر روشهای دیگر بسته را بدست خریدار برسانید ، بدین صورت که در قسمت روش ارسال گزینه “سایر” را انتخاب کنید بسته را برای مشتری ارسال کنید و سپس به پشتیبانی سایت اطلاع دهید تا از طریق تماس با خریدار تحویل گرفتن بسته را تایید کند . چنانچه در این روش نیاز به شماره تلفن  مشتری جهت هماهنگی ارسال داشتید می توانید از پشتیبانی سایت شماره تماس خریدار را دریافت کنید

نحوه پردازش سفارش و ارسال کالا